SIKÇA SORULAN SORULAR

SIKÇA SORULAN SORULAR


Ülkemizde bulunan kireç yoğunluğu sebebi ile çay kazanlarınız kireç tutar ve temizleme ihtiyacı doğar. Çay Kazanı temizlemenin bazı noktaları bulunmaktadır. Uzun süre temizlenmeyen çay ocakları(1 sene kadar)yoğun kireç katmanı ile Üşenmeden çay kazanınızı 6 ay süre bandında temizlemek sadece bez ile işinizi tamamlayabileceğiniz bir şeydir. sizi karşılayabilir. Profesyonel arıtma kullanan işletmelerde kireç yoğunluğu fazla bulunmaz ancak kazan arıtması sudaki tortuyu pisliği aldığı için kirece tam çözüm olamaz.

İlk olarak gerçekten delinip delinmediğini tespit etmemiz gerekmektedir. Çay kazanı rezistans deformasyonu sonucu dışarıya su verebilir veya fark etmeden taşırmanız sonucu dışarı su taşırabilir. Rezistans Deformasyonu Nasıl Anlaşılır? Rezistans deforme olduğunda işletmenizin elektrik şalterleri atabilir veya çay kazanı elektrik çarpabilir. Bunlar genelde karşılaşılan net durumlardır. Bu bahsettiklerimizden birini yaşıyorsanız çay kazanı rezistansı değişmelidir.

Oteller için çay kazanı seçimi kritik bir konudur. Yoğunluğa göre belirlenen bu kriter sizin sorun yaşamamanız için önemli bir olaydır. Bazı işletmelerin yaptığı en büyük hata olan çelik çay kazanı seçimi uzun vadede baş ağrısı yaşatmaktadır. Çelik ürünlerde kullanılan kromun zamanla sıcaklık nedeni ile esnemesi ürün delinmesine ve yolda kalmanıza sebep olmaktadır. Delinen bir krom ürünü tekrar kaynatıp kullanmanız bir hafta içinde sizi aynı sorunu yaşatacaktır.

Bir çok parçadan oluşan otomatik çay kazanlarında çeşitli nedenlerle ve çeşitli ekipmanlarda arızalar söz konusu olabilir. Örneğin: Genelde iç haznedeki su seviyesinin kontrol edilmemesinden kaynaklanan rezistans arızası, suyun sıcaklığına göre cihazı açıp kapatan çay kazanı termostat bağlantısı veya termostatın kendisinden kaynaklanan arızalar, şebeke suyunu otomatik olarak çekip kazana dolduran çay kazanı şamandırası ve flatör arızaları, çay kazanı elektrik bağlantı şeması ve panosuyla ilgili arızalar ve benzeri sorunlar kullanıcının müdahalesiyle üstesinden gelinecek arızalar değildir. Bu gibi durumlarda mutlaka çay kazanı teknik servisi çağırmak gerekir. Çünkü, mesela çay kazanı rezistansı tamiri maliyet ve emek dengesi söz konusu edildiğinde anlamlı değildir, bozulan rezistans yenisiyle değiştirilir.

Çayın aromasını tam olarak alabilmek için porselen demlik kullanın. Su kaynadıktan sonra ocağın altını kapatın ya da çaydanlığı ateşten uzaklaştırın. Unutmayın aroması zengin lezzetli bir çay keyfi için çayınızı kaynatmayın ve demlendikten sonra 30-35 dakika içinde mutlaka tüketin.

Yüzyıllardır şifa kaynağı olan bakır günümüzde de popülerliğini korumaktadır sık ve otantik sofraların vazgeçilmezi bakirdir iletkenlik açısından çok iyidir bakir mineralleri vücut dokusunu yenilemesi ile bilinir ve kemik yapısını güçlendirme adına görevli enzimler için gereklidir bakirin yeterli miktarda alınmaması durumunda kansızlık görülür yukarıda belirtilen bakir özellikleri insan sağlığı açısından yararlıdır çay kazanında bakir vazgeçilmezdir o nedenle ki çay tiryakileri ve çay gurmeleri bakir çay kazanını tercih eder.

Çay Kazanı satın alırken Bakır renk seçenekleri arasında seçim yapabilirsiniz.